Çocuklarımıza Mozole'yi Tanıttık...
Bahçeşehir Koleji İşbirliği İle Vakfımız Bine Yakın Çocuğumuza Mozole'yi Tanıttı...

Bahçeşehir Koleji İşbirliği İle Vakfımız Bine Yakın Çocuğumuza Mozole'yi Tanıttı...

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı-AKADEMİA’nın organize ettiği proje kapsamında dünyanın yedi harikasından birisi olan Halikarnas Mozolesi’ni 50 yıldan bu yana turist rehberliği yapan Semih Adıyaman eşliğinde 2 öğretmen ile birlikte Bahçeşehir Koleji 2.sınıf öğrencisi 45 öğrenci müzeyi gezerken, Adıyaman’ın yaşlarına uygun anlatım dili ile bir saat boyunca adeta tarih içinde bir yolculuk yaptı. Öğrencilerin meraklı gözler ile kalıntıları izlemeleri ve sordukları ilginç sorular ise Adıyaman öğrencilerin yaşlarına uygun bir şekilde yanıtlandı. Adıyaman sunumlarını öğrencilerin yaşlarına göre belirlediğini, onları sıkmayacak ve meraklandıracak bir şekilde anlattığını kaydetti.

VAKIF YENİ PROJE ve İŞBİRLİĞİNE AÇIK…

VAKIF YENİ PROJE ve İŞBİRLİĞİNE AÇIK…

Başkan Kartal eğitim çalışmalarına devam edeceklerini ifade ederek “Bu eğitim kurumumuzun 750 öğrencisi mevcut. Şuana kadar 100’ün üzerinde öğrencimizi ağırladık.  Bu üçüncü grubumuz. Ama 750 öğrenciyi buraya getirip ağırlamayı düşünüyoruz bu çalışma sununda. Gelecek olan diğer öneriler veya işbirliği teklifleri ile diğer okullarımızla da bu eğitim çalışmasını mutlak düzenlemek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Temmuz 2016 itibarı ile seçilen yeni yönetim kurulu ile yeniden aktif bir şekilde çalışmaya başlayan Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı-AKADEMİA’nın yeni başkanı Özay Kartal. Yönetim kurulu ise Semih Adıyaman, Dilek Ertem, Doç.Dr.Harun Özdaş, İbrahim Atalay, Filiz Uygun ve Oğuz Hamza’dan oluşuyor…

Foto 1

Foto 1

Foto 2

Foto 2

Foto 3

Foto 3

Foto 4

Foto 4